מי בוגד יותר

"בגידה" היא מילה קשה מאוד, וייתכן שכבר לא מתאימה למציאות כיום שבה קשרים מסוגים שונים מחוץ לנישואין הפכו לנורמה מקובלת. אמנם אין נתונים חד-משמעיים לגבי אחוז הגברים שאינם נאמנים לבת הזוג שלהם, וגם לא לגבי שיעור הנשים שמנהלות רומן או מקיימות קשרים מיניים מזדמנים עם גברים זרים, אבל גם כך הקונצנזוס הוא שבשני המקרים יש מגמת עלייה. השאלה מי בוגד יותר, גברים או נשים, נבחנת לא פעם מכל מיני כיוונים, וגם היא עדיין לא זכתה לתשובה ודאית. בכל מקרה כשישנו חשד לבגידה, ההמלצה גם לגברים וגם לנשים היא לפנות אל חוקר פרטי עם ניסיון בתחום חקירות האישות. עוז סער וצוות המשרד שהקים יעזרו לכם לדעת האם הופר האמון הבסיסי במערכת היחסים.

 

איך אפשר להעריך מי בוגד יותר?

מחקרים שונים ניסו לבחון מהי ההסתברות לבגידה מצד גבר או אישה. בין הממצאים המעניינים:

* נשים יפות – לפי מחקר מארה"ב, נשים יפות נוטות לבגוד פחות בהשוואה לנשים אחרות. גברים שמעריכים את עצמם כיפים נוטים דווקא לבגוד יותר.

* מספר הקשרים המיניים עד הנישואין – נשים שקיימו יחסי מין עם מעט גברים יחסית עד לנישואין נוטות לבגוד יותר. אצל גברים הקשר הפוך: ככל שהיו יותר קשרים מיניים בעבר, כך גדל הסיכוי לעוד קשרים כאלה גם אחרי החתונה.

* צמצום הפער בין גברים ונשים – על-פי רוב החוקרים בתחום, אם לפני 10 ו-20 שנים גברים בגדו יותר מנשים, כיום הפער הצטמצם משמעותית ואולי אפילו נעלם. הסיבה העיקרית היא צמצום ההבדלים בין נשים לבין גברים באופן כללי והאיזון הנכון יותר במערכות יחסים זוגיות.

 

למה תמיד כדאי לדעת אם אכן מתרחשת בגידה?

מי בוגד יותר היא שאלה תרבותית וחברתית מסקרנת, אם כי לגברים ולנשים שמרגישים ומרגישות נבגדים ונבגדות מן הסתם פחות חשובה התמונה הכללית – ובעיקר ישנו רצון לדעת בוודאות האם אכן מתרחשת בגידה. חשוב להדגיש שגם כשמרגישים ביטחון שלצד השני יש רומן, לא תמיד זה המצב, וחבל לחוות רגשות קשים ואולי אפילו לפרק משפחה בלי הוכחה. מצד שני, גם לעצימת עיניים יש מחיר רגשי כבד, ולכן ההמלצה היא בכל מקרה לחתור לחקר האמת. בשלב זה, מומלץ לפנות אל איש מקצוע מיומן כמו עוז סער, בעל משרד חקירות פרטי שזהו אחד מתחומי ההתמחות העיקריים שלו, כך שגם אם בן/בת הזוג פועלים בדרכים שונות להסתיר את האמת – היא תתגלה.

עוז סער חקירות המפעיל חוקרים פרטיים ברישיון משרד המשפטים

רחוב אמיל זולא 39 פ"ת 054-4674434

וואטסאפ חייגו עכשיו
ייעוץ בוואטסאפ