חוקר פרטי

חוקר פרטי המלצות ומכתבי תודה

חוקרים פרטיים הם אנשי מקצוע שמטבעם פועלים באופן דיסקרטי, בצללים. חלק גדול מהעשייה מחייב דיסקרטיות מוחלטת, ובניגוד למומחים בתחומים אחרים שיכולים להציג לראווה הצלחות – חוקר פרטי נדרש כמעט תמיד לשמור בסוד חלק גדול מהמקרים שבהם עזר לבני אדם או לחברות. בהתאם, כשמחפשים חוקר פרטי המלצות ממקור ראשון הן לא דבר שקל למצוא. מצד שני, כשנזקקים לשירות כמו איתור אדם, גילוי בגידות, חקירות כלכליות ועוד פעולות שהשתיקה יפה להן, בכל זאת רוצים לדעת שאפשר לסמוך על אותו איש מקצוע שנבחר למשימה. אינדיקציה אחת היא ניסיון עשיר, כפי שיש למשרד עוז סער חקירות, שפועל בתחום מזה שנים רבות.

איך לקבל על חוקר פרטי המלצות אותנטיות?

* היכרות אישית – אם במקרה אתם מכירים מישהו שנזקק לשירותיו של חוקר פרטי ומצא איש מקצוע שאכן סיפק את הסחורה, מן הסתם זו אופציה שכדאי לשקול. בכל מקרה יש עוד דגש חשוב: להתייעץ רק עם אנשים שאתם סומכים עליהם בעיניים עצומות (כדי שהידיעה שאתם מבקשים להיעזר בחוקר פרטי לא תגיע למי שהחקירה קשורה אליו, והוא יוכל להיזהר).

* רישיון – רישיון חוקר פרטי ניתן ע"י משרד המשפטים למי שהשלים בהצלחה 3 שנות התמחות מלאות ועבר מבחן רלוונטי. רישיון משרד חקירות מחייב עוד 5 שנות עבודה, וכן מעבר ועדה (של משרד המשפטים). בהתאם, הרישיונות מהווים גם כן המלצה טובה מאוד לגבי האיכות והרצינות של השירות שתקבלו.

* לקוחות קודמים – אמנם באופן טבעי חלק גדול מהלקוחות מעדיף לשמור על דיסקרטיות ולא להיחשף, אבל חוקרים פרטיים ותיקים צברו לאורך השנים גם לקוחות שמוכנים להמליץ עליהם בלב שלם וללא חשש.

החשיבות של ההתרשמות האישית 

מאחר שקשה כאמור לקבל עבור חוקר פרטי המלצות ממקור ראשון, כדאי לייחס משקל בבחירה גם להתרשמות האישית. בין הפרמטרים שחשוב לבחון: מידת הקשב של החוקר הפרטי לפרטים שמסופקים לו, השאלות שהוא שואל, פירוט הפעולות שהוא מתעתד לבצע ורמת המחויבות שלו לחקירה. משרדו של עוז סער מבצע חקירות אישיות ועסקיות מכל הסוגים מזה שנים רבות, וכבר רשם אינספור הצלחות. צוות המשרד נעזר בטכנולוגיות מתקדמות ובבקיאות מקצועית מרשימה, ובנוסף מתנהל מתוך דבקות אמיתית במטרה.

חוקרים פרטיים מהווים גיבורים בספרים רבים ומגוונים. הרבה פעמים עלילה שלמה נבנית סביב החוקר הפרטי המתואר במקרים רבים כבלש. בדרך כלל, מדובר בסיפור מתח כאשר הבלש, החוקר הפרטי המוכשר, מנסה לפתור תעלומה. הספרים השונים שעוסקים בתחום הם רבים ומלווים פעוטות, ילדים, מתבגרים ומבוגרים. בספרים המאפיינים כל שכבת גיל תמיד ניתן למצוא את הסיפור על הבלש, החוקר והתעלומה. במציאות, חוקרים פרטיים הם קצת שונים. כן, הם צריכים לפתור תעלומות, אולם הרבה פעמים מדובר בתעלומות משעממות, מעציבות, כאלה שלא באות על פתרונן בקלות או אם בכלל וכאלה שיש להן סוף עצוב. התעלומות שמעסיקות חוקרים פרטיים נובעות בדרך כלל מבקשה ספציפית של לקוח שחושד שמשהו מתרחש מאחורי גבו. על חוקרים פרטיים במציאות להתנהל ללא קסמים או סיוע דמיוני ועבודתם מורכבת וקשה.

איך בודקים את המלצות על חוקר פרטי?

תזמון של הזמנת חוקרים פרטיים תלוי אך ורק בכם. ישנם אנשים שרוצים להזמין שירותים של חוקרים פרטיים בכל פעם שיש להם חשש מסוים על בגידה, חוסר אמון ועוד. אולם, מדובר בהוצאה כללית משמעותית ולא כדאי לקפוץ לעשות שימוש בשירות הזה בלי שיש סיבה מוצדקת. בכל מקרה, אם ישנו חשש כלשהוא לגבי אמינות של שותף עסקי, עובד שלכם, חבר שנראה כי יש לו אינטרס להזיק לכם, בן זוג שיש חשש לגבי מידת האמינות שלו בתוך הקשר הזוגי וכן הלאה, הם בהחלט מקומות ששווה להזמין עבורם שירות של חוקרים פרטיים.

איך בוחרים חוקר פרטי המלצות?

הדרך לבחירה עוברת קודם כל דרכם. האינטואיציה שלכם חשובה לנושא הזה. בחירת חוקר פרטי צריכה להיעשות תוך שאתם חשים כלפי החוקר שלכם הערכה, תחושת ביטחון וכימיה. אחרת, תחשדו גם בחוקר הפרטי שלכם ולא תתקדמו בכלל. כמובן שיש לבחור חוקרים פרטיים תוך בירור של קורות החיים שלהם, המלצות, ניסיון וכן בירור לגבי הסמכה. מקצוע החוקרים הפרטיים מסודר על פי חוק ויש לפנות אך ורק למקצוענים שעברו את מסלול ההכשרה המקובל בתחום זה. אם תמצאו את כל אלו, אתם בידיים טובות.

חוקרים פרטיים- באופן פרטי או מחברה?:

ישנן חברות שמציעות מגוון חוקרים פרטיים שעובדים יחד בעסק משותף. לעומתן, חוקרים פרטיים רבים עובדים לגמרי לבד ובאופן עצמאי. בגדול, כשמדובר בחברה הרבה פעמים יש עוד עיניים שעוקבות אחרי התיק. למרות זאת, הרבה פעמים דווקא לחוקר שעובד באופן עצמאי ישנה יותר מוטיבציה ומחויבות ללקוח. ניתן לומר שיש יתרונות וחסרונות לכל צד של המשוואה, הבחירה היא שלכם.

למה פונים לחוקר פרטי?

לא כדאי על כל פאזל שלא מתחבר בצורה מושלמת לפנות לחוקר פרטי, מאחר והשירות הזה עולה לא מעט. אבל אם אתם מרגישים שמישהו מעלים ממכם מידע באופן שיטתי, כזה שעלול להזיק ממכם, או לגזול ממכם כסף המגיע לכם ביושר, ואתם נקלעים למקרים של חוסר אמינות שעלולה להזיק לכם, ברור ששווה לכם להשקיע את כסף בשירותי חוקר פרטי.

 

לחוקרים פרטיים יש את הרשות מטעם משרד המשפטים לעשות פעולות שעבור אזרחים מן השורה, הן אסורות בהחלט. חקירת פרטי מושא החקירה בתיקי ממשלה, פנסיה ועוד פרטים אישיים, ציטוט ועוד פעולות מגוונות שמותרות לחוקר פרטי מורשה בלבד.

תשובות לשאלות שרציתם לשאול

במה חוקר פרטי מטפל בדרך כלל?

  •  
    1. כסף – פניות רבות המגיעות לחוקר פרטי עוסקות בתחום הכלכלי. אנשים שמרגישים שמישהו עושק מהם באופן שיטתי, אנשים שחייבים להם כסף והם לא יודעים לאן נעלם בעל החוב, ענייני ירושה, חייב שברח לחו"ל ועוד. במקרים בהם יש צורך, חוקר פרטי גם ילווה את הלקוח שלו, לבית המשפט כדי לטעון את ההוכחות הקבילות שהשיג בעמל וביזע רב, מול בית משפט.

    2.  עסקים – תחום נוסף שנמצא הרבה על שולחנו של חוקר פרטי הוא בירור לפני הקמת עסק. לא בכל הקמת עסק בעל העסק נדרש להשקיע המון כסף. אבל בעסקים בהם יש צורך להשקיע המון כסף ומתבססים על הלוואות ענק, הוא רוצה לוודא שהכסף שהוא הולך להשקיע, לא ילך לחינם. חוקר פרטי בודק בדרכים המותרות לו, את המגזר העסקי באותו תחום, את מצב העסקים הפיננסי כפי שהוא אכן במציאות (ולא כפי שנראה כלפי חוץ) ועוד.


3. ענייני משפחה – כאשר יש חשש שאחד מבני הזוג לא נאמן ומתעוררים חששות לבגידה, חוקר פרטי יחקור באמצעים הנתונים לו ויוכל להסיר את הלוט מאחורי הפרשיות הלא נעימות הללו. פעמים רבות עורכי דין לענייני משפחה מפנים אלינו כדי לקבל הוכחות חותכות בעניין.

למה צריך בשביל זה לפנות לחוקר פרטי?

בטח אתם שואלים את עצמכם למה צריך בשביל להגיע לחייבים, או למידע על המגזר העסק, חוקר פרטי? אין עוד דרכים ישרות יותר לדעת ולהכיר את המצב לעומקו? כנראה שלא. הדרכים המותרות והמוכרות, לא תמיד משקפות את המציאות. לחוקר פרטי יש את היכולות לגלות גם דברים שנמצאים מתחת לשטח ולגלות נקודות תורפה אותם מנסים להסתיר חברות גדולות או אנשים פרטיים. ובקיצור, במקרי צורך, חוקר פרטי יכול מאוד לעזור, מה שאנשי מקצוע אחרים, כמו עורכי דין, לא תמיד יכולים. 

רוצים להיות בטוחים שאתם בידיים טובות? מכיוון שאנו מקפידים ביותר על אתיקה מקצועית, לא נוכל להפנות אתכם ללקוחות מרוצים ללא אישור מצידם. הסודיות של הלקוחות שלנו, היא ערך עליון מבחינתנו. ולכן, אנו ממליצים לכם לבוא לפגישת התרשמות כדי להכיר את האנשים שעומדים מאחורי ההצלחה. בסופו של דבר, תלכו לפי האינטואיציה שלכם. הקליקו כאן כדי שנוכל לתזמן עבורכם פגישה בזמן שנוח לכולנו.

עוז סער חקירות המפעיל חוקרים פרטיים ברישיון משרד המשפטים

רחוב אמיל זולא 39 פ"ת 054-4674434

וואטסאפ חייגו עכשיו
ייעוץ בוואטסאפ