מהו חוקר פרטי?

 

ישנם מקרים שבהם לא ניתן להגיע לאמת בדרכים קונבנציונליות; כאשר מעוניינים לגלות מידע רגיש בלי שהצד השני ידע על כך, לא תמיד ניתן להגיע לשורש העניין באופן עצמאי. במקרים האלו חוקר פרטי יכול לסייע לכם במידה רבה הודות להכשרתו. אם אתם לא בטוחים מהו חוקר פרטי ומעוניינים לדעת יותר בנושא, המידע הבא יעשה לכם סדר.

לפני הכל, מהו חוקר פרטי?

חוקר פרטי הוא אדם שפועל במסגרת אזרחית, ותפקידו הוא לגלות מידע על אנשים/ארגונים באמצעות שיטות חקירה שונות. במסגרת עבודתו, חוקר פרטי יכול לגלות בגידות בתחום האישות, מעילות כספיות, גניבת מידע, לבצע איתור של אנשים, לבצע חקירות ביטוח, לבצע חקירות פליליות, לבצע חקירות הונאה, ועוד.

כדי לעשות זאת, חוקר פרטי מקצועי משתמש באמצעים טכנולוגיים שונים כדי לעקוב ולתעד את מושא החקירה שלו. באמצעות ציוד הקלטה, מצלמות נסתרות, וגם חקירות גלויות, חוקרים פרטיים מגלים מידע שלא ניתן לגלות בדרכים אחרות.

האם חקירות פרטיות הן חוקיות?

אנשים רבים ששוקלים לשכור את שירותיו של חוקר פרטי חוששים שהם עלולים לעבור על החוק. ישנם בעלי מקצוע שמתיימרים להיות חוקרים פרטיים, אך אין להם רישיון לכך. במקרים האלו, אכן מדובר בחקירות בעייתיות, אך חוקר פרטי מקצועי הוא בעל רישיון לעסוק בתחום, ויש בסמכותו לבצע חקירות באמצעים שונים.

במדינת ישראל, חוקר פרטי שמעוניין לעבוד בתחום צריך לקבל רישיון חוקר פרטי מטעם משרד המשפטים. הרישיון הזה ניתן רק לאנשים שרכשו ניסיון בתחום, עמדו במבחני הסמכה העוסקים באתיקה ודינים, וגם היו תחת פיקוח של מנהל משרד חקירות.

לאחר אימון של 3 שנים במשרד חקירות (תחת פיקוח), חוקר פרטי יכול לקבל את רישיונו. בנוסף, עליו לעבור מבחן הסמכה של משרד המשפטים ולקבל אישור לעבוד בתחום מהמחלקה לרישוי חוקרים פרטיים ושירותי שמירה. כלומר, רק חוקרים פרטיים עם רישיון רשאים לעסוק בתחום באופן חוקי. לפני שתתחייבו לחוקר פרטי כזה או אחר, חשוב שתוודאו שיש לו רישיון בתוקף שמאשר לו לבצע חקירות.

ביצוע חקירות פרטיות על ידי חוקר מקצועי

חקירות פרטיות הן נושא רגיש שצריך להיות מטופל בעדינות ובמקצועיות הנדרשת. כפי שאמרנו, חשוב שתוודאו תחילה שהחוקר שאתם שוקלים לשכור את שירותיו הוא בעל רישיון בתוקף – רישיון שצריך לחדש מדי שנה. לאחר מכן, תוכלו להגיד מה הסיבה שבגינה אתם מעוניינים לבצע חקירה. האם אתם מעוניינים לחשוף בגידה? או לאתר אדם נעדר? בכל מקרה שלא יהיה, תיאור נסיבות המקרה תאפשר לחוקר לדעת בדיוק באילו אמצעים לבצע את החקירה.

לאחר גילוי הפרטים שרציתם לגלות, ניתן יהיה להתחיל בהליכים משפטיים, אם אכן יהיה צורך בכך. ראיות ומידע שחוקר מקצועי ומורשה מביא לכם קבילים בבית המשפט, ולכן זה חשוב כל כך להשתמש בשירות של חוקר מורשה בלבד. במשרד עוז סער חקירות אנו מבצעים חקירות משלל סוגים, עם תוצאות אמינות ומדויקות בכל חקירה מחדש. אם אתם זקוקים לשירותי חוקר פרטי, אל תהססו ופנו אלינו. אנו נבצע חקירה מעמיקה שתסייע לחשוף את האמת ולהביא לכם צדק.

עוז סער חקירות המפעיל חוקרים פרטיים ברישיון משרד המשפטים

רחוב אמיל זולא 39 פ"ת 054-4674434

וואטסאפ חייגו עכשיו
ייעוץ בוואטסאפ