מהן דרכי הפעולה של חוקר פרטי?

ההצלחה של חוקר פרטי מגיעה הרבה בזכות האבזור הטכנולוגי שהוא מחזיק בידו. בכל מקום המועד לפורענות, מותקנות מצלמות ואמצעים שונים המיועדים למעקבים אחר גנבים ופושעים. כאשר מתגלה חשש לפשיעה, זיוף, גניבה, הברחת מידע, הונאה וכדומה, פנייה לחוקר פרטי תביא סוף לפשיעה. חוקר פרטי נוקט בשיטות שונות ומגוונות. כל מקרה לגופו לפי הצורך. בהרבה מן המקרים פנייה לחוקר פרטי היא אך ורק לצורך איסוף ראיות קבילות בבית משפט. כאן תקבלו מידע רב על דרכי הפעולה הננקטות על ידי חוקר פרטי.

באילו דרכי פעולה חוקר פרטי נעזר?

כאשר חוקר פרטי רוצה לעקוב אחר אדם כלשהו, הוא נעזר בדרך כלל במצלמות נסתרות או במכשירים המקליטים בצורה סמויה. לעיתים המצלמות תהיינה מכוונות לשטח מסוים ולעיתים הן תצפינה על רחוב שלם או יותר. את המצלמות או מכשירי האזנה ממקמים במקום אסטרטגי בצורה אחראית. על מנת שכאשר הפושע יעבור שם, הוא יקלט היטב במצלמה / קולו ישמע בבירור במכשיר האזנה.

עבור מי מבצע חוקר פרטי את המעקבים שלו?

חוקר פרטי מבצע מעקבים עבור אזרחים פרטיים. אבל לא רק. גם גופים מוסדיים, ממשלתיים ורשתות גדולות נעזרים במשרדי חקירות לחשיפת מידע שאינו ידוע לכולם. תחומי החקירות הנדרשות מגוונים: איתור אנשים, איתור נכסים, ריגול עסקי, איסוף ראיות לתיקי גירושין, גילוי בגידות ועוד.

היכן מצמידים את המצלמות ומכשירי האזנה?

חוקר פרטי יוכל להצמיד את מכשירי האזנה או מצלמות נסתרות, למכונית, לאדם או על כל חפץ אחר. כמובן שהוא יעשה זאת בצורה חוקית שתהיה קבילה בבית משפט.

באילו דרכי פעולה נעזרים חוקרים פרטיים בכלים טכנולוגיים?

כאשר חוקר פרטי מקבל פניה לעקוב אחר נוכל כלשהו או אפילו על עובדים בעסק, הוא יעזר באמצעים המתאימים למקרה הספציפי הזה. הוא יעשה הכל כדי להביא את הלקוח שלו להצלחה. החכמה היא לנהל מעקב בצורה סמויה מבלי שהנוכל ירגיש שהוא נמצא במעקב.
קיימות מעבדות אלקטרוניות לייצור ופיתוח אמצעים מתוחכמים המיועדים למעקבים בהתאמה אישית לכל לקוח לפי דרישת החוקר הפרטי. כמו כן, ישנם חוקרים פרטיים שעובדים בצורה מיושנת יותר של מעקב פיזי אחר החשודים בליווי מצלמות על מנת לאמת את הנתונים.

איך יודע החוקר הפרטי מה מותר או אסור במסגרת המעקבים שהוא מבצע? קיים חוק האזנות סתר!

האם מותר על פי חוק להאזין האזנת סתר?

אם קורה ששני אנשים מדברים יחד והשיחה מצותתת מבלי שאחד מהם ידע, המקליט עובר על חוק האזנת סתר והוא עתיד לשאת עונש של שלוש שנות מאסר בבית הסוהר. כמו כן, אם הוא רוצה להציג את השיחה בבית משפט, הציתות לא יהיה קביל מכיון שהוא בעצמו עבר על החוק וחייב מאסר.

אולם אם אחד משני הצדדים יודע שהשיחה מצותתת, החוק מתיר להקליט את השיחה הדו צדדית ולהגיש אותה כהוכחה לבית משפט.

אילו דרכים קיימות להאזנת סתר?

ישנן הרבה דרכים להאזנת סתר ולציתותים. כאשר חוקר פרטי שוקל את צעדיו איך וכיצד לפעול, הוא בוחר בכלים המתאימים למקרה הזה. למשל במקרים בהם רוצים להקליט ברחוב, קשה מאוד לקלוט את הקולות בצורה ברורה. ולכן, חוקר פרטי יבחר איך לעשות זאת בצורה הנכונה.

באילו אמצעים מקליטים למשל? בעזרת מתאמי קליטה למכשיר טלפון, טלפונים סלולריים, דרך מרכזיות, צלחות המפענחות רעד ועוד ועוד.

אילו דרכים קיימות לצילום חשודים?

ישנם חוקרים פרטיים הנעזרים במערכות לחיישני תנועה לצורך צילום חשודים. מערכות חיישני תנועה מצלמות את התנועה 10 שניות לפני שהיא מתרחשת.
כך יוצא שאם החשוד נכנס לתמונה, המצלמה תתחיל לצלם עוד קודם וכך יהיה קל יותר לגלות מה הוא עושה בדיוק.
מצלמות אלו יכולות להיות מושתלות בתוך מפיצי ריח, תיקים, מעמדי נוי וכדומה.

גיליתם האזנת סתר? מה עושים?

אם אתם שומעים רעשים מוזרים בשעת שיחת טלפון, זה עדיין לא מחייב שמישהו מצתת לכם. אתם לא חייבים לפנות מייד לחוקר פרטי כדי לבדוק מי עוקב אחריכם. הרבה אנשים חיים בצל הדמיון… כמובן שאתם תמיד יכולים לבדוק אם עוקבים אחריכם באמצעות הזמנת שירות של סוכנות בילוש המתעסקת בנושא. שימו לב, אל תנתקו את ההאזנה, היא תהיה לכם הוכחה שעוקבים אחריכם.

 

ישנם אנשים החוששים כל הזמן שעוקבים אחריהם. כדי להרגיע אותם, ואת אלו שבאמת כן עלולים להיות במעקב, המציאו כלים טכנולוגיים החושפים מעקבים.
מדובר בציוד המאתר מכשירים לציתות והאזנה בכך שהוא מזהה את השידור של המשדרים האלחוטיים במצלמות.
כמו כן, קיימת אפשרות לזרוק אינפרא אדום לחלל החדר ולגלות לפי החזרת האור האם קיימת מצלמות סמויות

למה חשוב להשאיר את הציתות של האזנת סתר?

אם אתם משאירים את מכשיר האזנה פעיל, תוכלו לגלות בסופו של דבר מי הוא זה שהחדיר אותו. כך תוכלו לתבוע אותו בבית משפט כראייה מוחשית לתביעה, הבלש מבצע שיטות חקירה שונות.

הביקוש לבילוש!

בדיחה מוכרת מתארת את שני הגופים המאחרים לבוא בזמן, המשטרה והאסימון. מכיון שהמשטרה לא ממהרת להגיע על כל סיפור אישי של בגידה או גניבה, תפקידנו להגן על עצמנו. בדרך כלל הדרך הפשוטה ביותר היא לפנות למשרד חקירות פרטי. עם פנייה לחוקר פרטי, עד שהמשטרה תגיע, הסיפור הזה כבר יהיה מאחוריכם. חבל לכם על הזמן היקר. חוקר פרטי יעשה לכם את העבודה במהירות ובמקצועיות השמורה לו.

 

איך בוחרים את משרד החקירות הכי טוב?

קיימים אינספור משרדי חקירה. לפני שאתם בוחרים במשרד המתאים לכם, חשוב שתבדקו לאילו מביניהם יש את הניסיון והוותק המרובים ביותר. אל תוותרו על משרד חקירות מורשה! חקירה ללא רישיון היא עבירה פלילית.

 

אנו במשרדי עוז סהר כאן בשבילכם. משרד חקירות מנוסה כבר מעל 20 שנה. אנו נאתר לכם את המבוקשים בצורה מקצועית ומהירה. כל דרכי הפעולה שלנו נעשים בצורה חוקית וקבילה. פנו אלינו לקבלת שירות.

עוז סער חקירות המפעיל חוקרים פרטיים ברישיון משרד המשפטים

רחוב אמיל זולא 39 פ"ת 054-4674434

וואטסאפ חייגו עכשיו
ייעוץ בוואטסאפ